Välj tävling

Jöns Svanbergsimmet, Uppsala, 2016-05-14

Resultatlista
(Personliga rekord i fet stil)

Damer

Céline Flöjt

50m Frisim 00:44.28   (Mellantid)
100m Frisim 01:38.72   (Mellantid)
100m Frisim 01:34.83    
200m Frisim 03:25.94   (Mellantid)
400m Frisim 06:58.64    
50m Ryggsim 00:45.71    
100m Ryggsim 01:42.28    

Ellen Melin

50m Bröstsim 00:47.93   (Mellantid)
50m Bröstsim 00:45.43    
50m Bröstsim 00:48.26   (Mellantid)
100m Bröstsim 01:42.69   (Mellantid)
100m Bröstsim 01:40.81    
200m Bröstsim 03:33.06    
50m Fjärilsim 00:42.34    

Ellen Woivalin

50m Bröstsim 00:40.96   (Mellantid)
50m Bröstsim 00:39.40    
50m Bröstsim 00:42.32   (Mellantid)
100m Bröstsim 01:33.54   (Mellantid)
100m Bröstsim 01:27.90    
200m Bröstsim 03:11.01    
50m Ryggsim 00:36.33    
200m Ryggsim 02:58.81    
50m Fjärilsim 00:39.46   (Mellantid)
200m Medley 02:55.21    

Emelie Måtar

50m Bröstsim 00:50.43    
50m Bröstsim 00:52.86   (Mellantid)
100m Bröstsim 01:52.67    
50m Ryggsim 00:51.00    

Emma Marcus

50m Frisim 00:32.56    
50m Ryggsim 00:39.31    
100m Ryggsim 01:27.13    

Fanny Ek

50m Frisim 00:30.64    
50m Bröstsim 00:42.46   (Mellantid)
50m Bröstsim 00:40.78    
100m Bröstsim 01:28.58    
50m Ryggsim 00:35.84    
100m Ryggsim 01:16.70   (Lag)
100m Ryggsim 01:15.56    
200m Ryggsim 02:47.34    
50m Fjärilsim 00:38.82   (Mellantid)
200m Medley 02:45.06    

Isabella Karlsson

50m Frisim 00:43.07   (Mellantid)
100m Frisim 01:30.28   (Lag)
50m Bröstsim 00:52.92    
50m Bröstsim 00:55.19   (Mellantid)
100m Bröstsim 01:51.53    

Jenny Ek

50m Frisim 00:32.30   (Mellantid)
50m Frisim 00:31.03   (Mellantid)
50m Frisim 00:29.42    
100m Frisim 01:04.55   (Lag)
100m Frisim 01:08.86   (Mellantid)
200m Frisim 02:26.62    
50m Bröstsim 00:39.10    
50m Bröstsim 00:41.91   (Mellantid)
100m Bröstsim 01:27.33    
50m Ryggsim 00:33.89    
50m Fjärilsim 00:31.37    
50m Fjärilsim 00:35.58   (Mellantid)
200m Medley 02:42.35    

Jessica Lindholm

50m Frisim 00:30.79   (Mellantid)
50m Frisim 00:31.01   (Mellantid)
50m Frisim 00:29.56    
100m Frisim 01:10.66   (Mellantid)
100m Frisim 01:03.98    
100m Frisim 01:04.40   (Lag)
200m Frisim 02:24.96   (Lag)
100m Ryggsim 01:16.48    
50m Fjärilsim 00:34.19   (Mellantid)
50m Fjärilsim 00:29.99    
100m Fjärilsim 01:10.00    

Lena Hachem

50m Frisim 00:33.38    
50m Frisim 00:37.61   (Mellantid)
100m Frisim 01:23.62   (Mellantid)
100m Frisim 01:23.75   (Mellantid)
200m Frisim 03:01.12   (Mellantid)
200m Frisim 02:59.22    
400m Frisim 06:12.90    
50m Bröstsim DSQ    
50m Ryggsim 00:42.85    

Olivia Weuro

50m Frisim 00:28.26    
50m Frisim 00:31.10   (Mellantid)
50m Frisim 00:29.88   (Mellantid)
100m Frisim 01:05.36   (Mellantid)
100m Frisim 01:07.66   (Mellantid)
100m Frisim 01:01.54    
200m Frisim 02:16.63    
200m Frisim 02:21.53   (Mellantid)
400m Frisim 04:47.21    
50m Bröstsim 00:39.78    
50m Fjärilsim 00:34.50   (Mellantid)
100m Fjärilsim 01:17.65   (Mellantid)
200m Medley 02:38.09    
400m Medley 05:33.27    

Stella Donning

50m Frisim 00:29.96    
50m Frisim 00:31.96   (Mellantid)
50m Frisim 00:32.34   (Mellantid)
100m Frisim 01:06.03    
100m Frisim 01:08.63   (Mellantid)
100m Frisim 01:15.11   (Mellantid)
200m Frisim 02:27.36    
200m Frisim 02:36.10   (Mellantid)
400m Frisim 05:12.93    
50m Bröstsim 00:41.23    
50m Ryggsim 00:37.59    
100m Ryggsim 01:21.44   (Lag)

Herrar

Alexander Mattsson

50m Frisim 00:37.62    
100m Frisim 01:35.99   (Mellantid)
200m Frisim 03:19.69   (Mellantid)
400m Frisim 06:39.49    
50m Bröstsim 00:49.66    
50m Ryggsim 00:45.07    

Eddie Eriksson

50m Frisim 00:30.03   (Mellantid)
50m Frisim 00:32.08   (Mellantid)
50m Frisim 00:28.27    
100m Frisim 01:08.70   (Mellantid)
100m Frisim 01:03.09    
200m Frisim 02:22.41    
50m Bröstsim 00:37.45   (Mellantid)
50m Bröstsim 00:36.05    
100m Bröstsim 01:21.63    
50m Ryggsim 00:33.11    
50m Fjärilsim 00:30.21    

Elliot Hans Åke Blomberg

50m Frisim 00:42.21   (Mellantid)
50m Frisim 00:36.61    
100m Frisim 01:36.92   (Mellantid)
100m Frisim 01:29.19    
200m Frisim 03:29.39   (Mellantid)
400m Frisim 07:11.12    
50m Bröstsim 00:55.51    
50m Ryggsim 00:47.46    

Frej-oskar Wikström

50m Frisim 00:30.97    
100m Frisim 01:19.42   (Mellantid)
200m Frisim 02:51.91   (Mellantid)
400m Frisim 05:56.61    
50m Bröstsim 00:41.83    
50m Bröstsim 00:42.90   (Mellantid)
100m Bröstsim 01:31.55    
50m Ryggsim 00:39.25    
50m Fjärilsim 00:37.45   (Mellantid)
50m Fjärilsim 00:35.55    
200m Medley 03:00.10    

Max Josefsson

50m Frisim 00:29.40    
50m Frisim 00:33.71   (Mellantid)
100m Frisim 01:10.93   (Lag)
100m Frisim 01:14.75   (Mellantid)
200m Frisim 02:43.43   (Lag)
50m Ryggsim 00:36.61    
100m Ryggsim 01:20.84    
200m Ryggsim 02:53.02    

Rasmus Kalvik

50m Frisim 00:37.73   (Mellantid)
50m Frisim 00:39.26   (Mellantid)
50m Frisim 00:36.40    
100m Frisim 01:20.11    
100m Frisim 01:25.38   (Mellantid)
100m Frisim 01:26.34   (Mellantid)
200m Frisim 03:01.85   (Mellantid)
200m Frisim 02:58.45    
400m Frisim 06:06.73    
50m Ryggsim 00:47.13    

Lagkapper

IF Åland Damer

4x100m Frisim 04:44.71 Jenny Ek(1999) (01:04.55)
Fanny Ek(1999) (01:06.98)
Emma Marcus(2002) (01:14.51)
Ellen Melin(2002) (01:18.67)
 
4x100m Frisim 05:59.16 Isabella Karlsson(2005) (01:30.28)
Lena Hachem(2003) (01:20.67)
Céline Flöjt(2005) (01:34.08)
Emelie Måtar(2004) (01:34.13)
 
4x100m Frisim 04:24.25 Jessica Lindholm(2001) (01:04.40)
Stella Donning(2002) (01:06.72)
Olivia Weuro(2002) (01:02.69)
Ellen Woivalin(2001) (01:10.44)
 
4x200m Frisim 09:39.73 Jessica Lindholm(2001) (02:24.96)
Jenny Ek(1999) (02:27.47)
Fanny Ek(1999) (02:29.62)
Olivia Weuro(2002) (02:17.68)
 
4x100m Medley 05:33.34 Fanny Ek(1999) (01:16.70)
Jenny Ek(1999) (01:25.05)
Ellen Melin(2002) (01:37.76)
Emma Marcus(2002) (01:13.83)
 
4x100m Medley 04:59.61 Stella Donning(2002) (01:21.44)
Ellen Woivalin(2001) (01:26.98)
Jessica Lindholm(2001) (01:09.65)
Olivia Weuro(2002) (01:01.54)
 

IF Åland Herrar

4x100m Frisim 04:48.37 Max Josefsson(2000) (01:10.93)
Eddie Eriksson(1999) (01:04.95)
Frej-Oskar Wikström(1999) (01:12.47)
Rasmus Kalvik(2004) (01:20.02)
 
4x200m Frisim 10:48.96 Max Josefsson(2000) (02:43.43)
Eddie Eriksson(1999) (02:25.10)
Frej-Oskar Wikström(1999) (02:45.42)
Rasmus Kalvik(2004) (02:55.01)
 

12 damer och 6 herrar
49 sträckor simmade för första gången, 59 pers på 167 sträckor(dessutom 13 pers på mellantider!)

Skriv ut

Logga in:

Användarnamn

Lösenord


Glömt lösen
Registrera mig!

Facebook

Åländsk simning på Facebook, gilla sidorna och gå med i grupperna!

IF Åland, Simning
ÅID Simning
SIF simning
IFK Mariehamn Simning
Masters of Åland

Finns det fler?

Senaste nyheter

Otroliga resultat i Uppsala
Strålande resultat i Esbjerg
900 starter i Knattesimmet
Vinterneptuniaden
Seriesim Omg 1

Stöd simsporten på Åland utan att det kostar Dig någonting !

Om Du har ett ÅLCOM-abonnemang: Messa SIMNING TILL 0457–0077667 SÅ GÅR 10 % AV Dina inrikessamtalskostnader till simsporten på Åland.

Om Du inte är ÅLCOM-kund men vill bli det så messar Du SIMNING till 0457–0077667 varefter Du går till ÅLCOM:s butik på Storagatan 6 och byter abonnemang.

Ålcom

Annonser